CCV285-37
🔍
Click to zoom
CCV285-37
Download Files
×
CCV285
6 Color(s)
Applications
Vanity
Location
Damp
Light Source
Integrated LED
Base
Steel
Life Hours
50,000
Lens
Acrylic
CRI
80
Voltage
ND, TD, DV, DVD
Step 1:
Select the Size
L: 37"
H: 5.37"
E: 4"
Step 2:
Select from the Standard Specifications
Wattage
20
Lumens
130
Voltage
ND 120V (non dimming)
TD 120V Triac dimming
DV 120V-277V (non dimming)
DVD 120V-277V 0-10 dimming
CCT
2700K
3000K
W - 30
LM - 130
V - ND 120V (non dimming)